Czym wyróżnia się herbata oolong?

Praktycznie każdy z nas lubi sięgać po kubek aromatycznej herbaty każdego dnia. Napary herbaciane są doskonałą okazją do chwili relaksu i zadbania o swoje zdrowie. Okazuje się, że zaraz po wodzie, taki napój jest najczęściej wybierany przez osoby w każdym wieku. Wybieramy herbatę czarną, zieloną, białą i wiele innych. W ostatnim czasie ceniona jest także herbata oolong, mająca wiele walorów. Czym cechuje się ten rodzaj herbaty? Co warto wiedzieć o niej wiedzieć?

Wyjątkowa herbata oolong

Herbata oolong jest nazywana także ulungiem, herbatą turkusową lub niebieską. Pozyskiwana jest z pąków zielonego krzewu o nazwie Camellia sinensis. Po zbiorach liście ulegają więdnięciu i wytrząsaniu, a potem stosuje się fermentację. Na pewnym etapie fermentacji zostaje ona zatrzymana, dlatego uzyskuje herbatę półfermentowaną. Warto wiedzieć, że liście takiej herbaty dojrzewają nawet 60 lat. W efekcie powstają susze o doskonałym smaku, zapachu i wysokiej jakości.

Herbata niebieska łączy w sobie różne cechy herbaty czarnej i zielonej. Jeśli chodzi o skład, znajdziemy tutaj witaminy, minerały i kofeinę. Składniki aktywne to polifenole – głównie katechiny.

Cenne właściwości

Nie zapominajmy o tym, że herbata oolong ma wiele cennych właściwości. W związku z wysoką zawartością katechin, można liczyć na antyoksydacyjne właściwości. Napar neutralizuje wolne rodniki i hamuje negatywne procesy utleniania. Poza tym, zapobiega uszkodzeniom tkanek i komórek, spowalniając także rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego, nowotworów, cukrzycy, nadciśnienia itp. Co jeszcze jest istotne? Niebieska herbata działa też przeciwpróchniczo. Pozwala zahamować wzrost bakterii tworzących próchnicę, reguluje procesy remineralizacji i demineralizacji szkliwa oraz obniża adherencję bakterii do powierzchni naszych zębów. Nic więc dziwnego, że tak chętnie sięgamy po ten napój.

Smaczna herbata oolong jest nietoksyczna i bezpieczna dla naszego organizmu. Ewentualne przeciwwskazania mogą dotyczyć zawartości teiny w napoju. Nie jest jej dużo, jednakże osoby wrażliwe na ten składnik nie powinny zbyt często sięgać po herbatę ulung. Gdzie można znaleźć ten pyszny napar? Okazuje się, że szeroka oferta jest dostępna zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Chętnie sięgamy po zakupy online, gdyż dzięki temu oszczędzamy koszty i czas. Możemy cieszyć się licznymi propozycjami znanych marek, co daje nam pewność najwyższej jakości. Ten pyszny napar warto mieć zawsze w swoim domu, gdyż regularne spożywanie przyczynia się do zachowania zdrowia.