Naturalne sposoby nawilżania skóry

Nadmierne przesuszenie skóry spowodowane jest wieloma czynnikami. Nie sposób nie domyślić się, że główne z nich są czynnikami zewnętrznymi. W związku z wieloma mitami związanymi z nawilżaniem skóry przygotowaliśmy dla Państwa cykl dwóch artykułów związanych z ową tematyką. W pierwszej części zaprezentujemy czynniki wpływające na poziom nawilżenia, a także naturalne sposoby na utrzymanie odpowiedniego stopnia nawilżenia skóry. Zapraszamy do lektury!

Przyczyny nieodpowiedniego nawilżenia skóry

Do głównych przyczyn przesuszenia skóry zaliczamy nieprawidłową pielęgnację, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, a także niewłaściwie warunki atmosferyczne na które narażamy naszą skórę. Wymienione przyczyny powodują przede wszystkim objawy w postaci nadmiernej szorstkości oraz suchości skóry, jednak nie są to jedyne czynniki wpływające na nieodpowiedni poziom jej nawilżenia. Do innych możemy zaliczyć m.in. choroby o podłożu alergicznym. O czynniki oboczne oraz ich negatywny wpływ na kondycję naszej skóry zapytaliśmy ekspertkę – Oliwię Warciańską.

„Warto uświadomić sobie przede wszystkim, że kondycja naszej skóry odzwierciedla nie tylko metody jej pielęgnacji, ale jest przede wszystkim wyznacznikiem warunków oraz nawyków w jakich funkcjonujemy. Te niestety są coraz bardziej niesprzyjające choćby z uwagi na pogarszający się stan środowiska naturalnego, przetworzoną chemicznie żywność, pogłębiający się stres, a także nierzadko szkodliwe substancje występujące w kosmetykach, które stosujemy…”

pudełko

W konsekwencji owych czynników skóra ulega procesowi starzenia. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na zaburzenia wynikające z nieprawidłowego jej funkcjonowania. Skóra nie posiada naturalnych zdolności ochronnych oraz regeneracyjnych jeśli jest narażona na powyższe czynniki. Właśnie dlatego najbardziej bezpieczną metodą na jej nawilżenie jest stosowanie rozwiązań w pełni naturalnych.

Poziom nawilżenia wiąże się z wyrzeczeniami

O ile nasz wpływ na warunki środowiskowe jako jednostki jest minimalny, o tyle możemy walnie przyczynić się do zaniechania wielu szkodliwych nawyków indywidualnych, które w znacznym stopniu wpływają na nadmierne przesuszenie skóry będące przyczynkiem do procesu jej starzenia. Aby zachować skórę w odpowiedniej kondycji należy zatem unikać palenia papierosów, spożywania alkoholi i napojów słodkich, nadmiernego opalania się, redukcji tłuszczów w codziennej diecie oraz uskuteczniania zbyt długich i gorących kąpieli, które także przesuszają naszą skórę.

Problemy ze skórą? Sprawdź produkty:

https://www.allecco.pl/linomag-krem-30-g-sucha-skora.html
https://www.allecco.pl/linomag-masc-30-g-sucha-skora.html
https://www.allecco.pl/vichy-antyperspirant-kojacy-48h-skora-wrazliwa-50-ml.html

płatek

Naturalne metody nawilżania skóry

Wniosek? Jeśli chcemy nawilżyć skórę kompleksowo, warto rozpocząć przede wszystkim od jej nawilżania wewnętrznego. Jeśli chodzi zaś o nawilżanie warstw zewnętrznych należy regularnie oczyszczać skórę mleczkiem oraz płynem micelarnym, stosować peeling w celu pozbycia się martwego naskórka, tonizować oczyszczoną skórę dbając o jej prawidłowy poziom PH, a także stosować regeneracyjne olejki do ciała zwłaszcza po odbyciu kąpieli.