Masz ciśnienie na sport – to dobrze

Tytuł może trochę przewrotnie, ale dzisiaj będzie rzecz o wpływie aktywności fizycznej na obniżenie poziomu ciśnienia tętniczego.

Prawidłowe ciśnienie

Generalnie, podręcznikowe ciśnienie wynosi 120/80 mm Hg. A wiadomo że jest dzisiaj całe mnóstwo czynników, które będą wpływały na zachowania i reakcje stresogenne. A stres – to pierwszy krok do problemów z ciśnieniem. Żeby więc w dobry sposób redukować stres i problemy z ciśnieniem, warto rozważyć właśnie regularne uprawianie fizycznej aktywności. To naukowo udowodnione, osoby uprawiające regularne fizyczne aktywności cieszą się nie tylko doskonałym ciśnieniem. Mają też o wiele mniejsze prawdopodobieństwa występowania chorób krążenia. Trzeba to powiedzieć jasno, jeżeli masz duże „stresy”,

ćwiczenia

Twój organizm będzie to przekładać między innymi na skoki ciśnienia. A niestety, coraz więcej słyszy się o zawałach przed trzydziestką, o tym, że ktoś przedwcześnie umiera, bo na przykład w ogóle nie realizował żadnej fizycznej aktywności. Zamiast latania po lekarzach, zdecydowanie lepiej mieć ciśnienie na sport. A sport jak wiadomo to zdrowie, zatem również i prawidłowe, ustabilizowane ciśnienie. Warto o tym pamiętać! Nie ma w ogóle mowy o tym, żeby od ćwiczeń były problemy z ciśnieniem. To znaczy, jeśli ktoś ma na przykład genetyczną tendencję do nadciśnienia trzeba się będzie jednak postarać o to, aby można było uniknąć takich stresogennych czynników. A jak wiadomo – sport jest klinicznie potwierdzonym, skutecznym działaniem obniżającym odczuwanie stresu. Czyli – generalnie same korzyści.

Sprawdź: Karma dla zwierząt – Albert Fresh